• Čitateľskou gramotnosťou k lepšiemu životu

ČITATEĽSKOU GRAMOTNOSŤOU K LEPŠIEMU ŽIVOTU

Základná škola – Alapiskola Rimavská Seč implementuje v období 06/2012 – 03/2014 dopytovo orientovaný projekt s názvom „Čitateľskou gramotnosťou k lepšiemu životu“, ITMS kód 26130130077.  Projekt bude realizovaný v priestoroch školy na Záhradnej ulici 31 v Rimavskej Seči.

Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho sociálneho fondu a štátneho rozpočtu v rámci Operačného programu Vzdelávanie prostredníctvom Agentúry MŠVVŠ SR pre štrukturálne fondy EÚ. Cieľovou skupinou projektu sú pedagogickí zamestnanci a žiaci základnej školy z marginalizovanej rómskej komunity.

Hlavným cieľom projektu je podpora sociálnej inklúzie žiakov z MRK prostredníctvom cieleného zvyšovania kvality vzdelávacieho procesu a odborných kapacít školy. Hlavný cieľ projektu bude naplnený prostredníctvom štyroch špecifických cieľov:

1. Rozvíjanie čitateľskej gramotnosti žiakov z MRK prostredníctvom cielenej inovácie metód, foriem, didaktických pomôcok a metodických materiálov

2. Zvyšovanie kvality ľudských zdrojov a odbornosti pedagógov pre prácu so žiakmi z MRK

3. Realizácia komplexnej analýzy súčasného stavu školy s dôrazom na edukačné potreby žiakov z MRK a čitateľskú gramotnosť

Súčasťou projektu sú nasledovné aktivity:

1.1. Vypracovanie hĺbkovej analýzy súčasného stavu školy za všetky vyučované

predmety

2.1. Zvyšovanie odborných kompetencií a zručností pedagogických zamestnancov

3.1. Rozvoj čitateľskej gramotnosti a prispôsobenie vzdelávacieho procesu potrebám žiakov z MRK

3.2. Aktualizácia príručiek a pedagogickej dokumentácie školy

„Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov EÚ“

www.esf.gov.sk                      www.asfeu.sk